STRÁNKA AKTUÁLNĚ PROCHÁZÍ REKONSTRUKCÍ A VŠECHNY ODKAZY A TEXTY NEMUSÍ BÝT PLATNÉ. PŘÍPADNÉ OBJEDNÁVKY PROVÁDĚJTE RADĚJI PO PŘEDCHOZÍ TEL / MAIL DOMLUVĚ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

pohled Ikarův pád

Neohodnoceno
Efekt lupa
  • 1 z 3

Umělecká pohlednice Ikarův pád je reprodukcí autorské olejomalby Jany Jebavé z roku 1988.

  • Skladem
20 Kč
Kategorie: Pohlednice a přání
 

Klasická pohlednice o rozměru 10 x 15 cm s jednostranným uměleckým potiskem. Zadní strana obsahuje kromě čistého textového pole i kolonky pro adresu a poštovní známku.

 

"Íkaros je jedním z nejznámějších hrdinů řecké mythologie. Jeho let k nebesům a jeho pád a smrt inspiruje dodnes. Stal se symbolem svobodné vůle, touhy překonat překážky... symbolem trestu  za vinu, symbolem tragického osudu člověka, který chtěl uskutečnit svůj sen."

 

Jana Jebavá (*1953) vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor bohemistika, dějiny umění a estetika. Doktorát získala v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho, že přednáší dějiny umění a estetiky, se věnuje vlastní umělecké tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby a poezie. Za svá díla vyhrála několik medailí na mezinárodních bienále (Itálie, Polsko, Španělsko). Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě i v Americe. Pro univerzitní nakladatelství Karolinum v Praze napsala autorské publikace Úvod do arteterapie a Kapitoly z dějin tance. Oba tituly se staly bestsellery a nezbytným studijním materiálem na mnoha humanitních fakultách. Svoje odborné články publikovala v různých časopisech a revue. V současné době se intenzivně věnuje lektorské činnosti, výletům za uměním a přednáškovým cyklům v rámci rodinné agentury.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.