STRÁNKA AKTUÁLNĚ PROCHÁZÍ REKONSTRUKCÍ A VŠECHNY ODKAZY A TEXTY NEMUSÍ BÝT PLATNÉ. PŘÍPADNÉ OBJEDNÁVKY PROVÁDĚJTE RADĚJI PO PŘEDCHOZÍ TEL / MAIL DOMLUVĚ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

set 10-ti uměleckých pohlednic

Neohodnoceno
Efekt lupa
  • 1 z 3

Set 10-ti uměleckých pohlednic - reprodukcí dle originální grafiky výtvarnice Jany Jebavé, včetně chlopňových desek.

  • Skladem
250 Kč
Kategorie: Pohlednice a přání
 

Set obsahuje reprodukce grafiky s motivy Bodlák (1988), Labutě (1988), Biblická krajina (1988), Květy podzimu (1988), Portrét ženy (1988), Žena-mušle (1989), Dialog I. (1990), Dialog II. (1991), Žena-květina (1991) a  Kentaur (1992).

 

Všechny pohlednice jsou uloženy v chlopňových deskách o velikosti 15,5 x 21,5 cm s autorčiným pojetím motivu Odaliska, toliko oblíbeného námětu francouzských malířů období rokoka a klasicismu, např. Bouchera nebo Ingrese.

 

Na zadní straně desek se nachází texty s názvy jednotlivých reprodukcí a základní informací o autorce v následujících jazycích: čeština, angličtina, němčina, francouzština, japonština, korejština a čínština.

 

Jana Jebavá (*1953) vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor bohemistika, dějiny umění a estetika. Doktorát získala v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho, že přednáší dějiny umění a estetiky, se věnuje vlastní umělecké tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby a poezie. Za svá díla vyhrála několik medailí na mezinárodních bienále (Itálie, Polsko, Španělsko). Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě i v Americe. Pro univerzitní nakladatelství Karolinum v Praze napsala autorské publikace Úvod do arteterapie a Kapitoly z dějin tance. Oba tituly se staly bestsellery a nezbytným studijním materiálem na mnoha humanitních fakultách. Svoje odborné články publikovala v různých časopisech a revue. V současné době se intenzivně věnuje lektorské činnosti, výletům za uměním a přednáškovým cyklům v rámci rodinné agentury.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.