STRÁNKA AKTUÁLNĚ PROCHÁZÍ REKONSTRUKCÍ A VŠECHNY ODKAZY A TEXTY NEMUSÍ BÝT PLATNÉ. PŘÍPADNÉ OBJEDNÁVKY PROVÁDĚJTE RADĚJI PO PŘEDCHOZÍ TEL / MAIL DOMLUVĚ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Poštovní známka s přítiskem "A"

1 hodnocení
Efekt lupa
  • 1 z 2

Poštovní známka s uměleckým přítiskem v hodnotě "A" - platná pro zasílání v rámci České republiky.

  • Skladem
50 Kč
Kategorie: Pro radost
 

Písmenková poštovní známka s hodnotou "A" platí v České republice, zejména pro vnitrostátní Obyčejné psaní (standard do 50 g). Motivem známky je orchidej Paphiopedilum venu a jedná se o autorské dílo Libuše a Jaromíra Knotkových z roku 2012.

 

Umělecký přítisk je reprodukcí autorské grafiky Jany Jebavé s názvem Žena-mušle z roku 1989.

 

Jana Jebavá (*1953) vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor bohemistika, dějiny umění a estetika. Doktorát získala v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho, že přednáší dějiny umění a estetiky, se věnuje vlastní umělecké tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby a poezie. Za svá díla vyhrála několik medailí na mezinárodních bienále (Itálie, Polsko, Španělsko). Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě i v Americe. Pro univerzitní nakladatelství Karolinum v Praze napsala autorské publikace Úvod do arteterapie a Kapitoly z dějin tance. Oba tituly se staly bestsellery a nezbytným studijním materiálem na mnoha humanitních fakultách. Svoje odborné články publikovala v různých časopisech a revue. V současné době se intenzivně věnuje lektorské činnosti, výletům za uměním a přednáškovým cyklům v rámci rodinné agentury.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5,0 1 hodnocení
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.